Aktualności > Narodowy Test Słuchu

Narodowy Test Słuchu

ZBADAJ SOBIE BEZPŁATNIE SŁUCH W RAMACH

KAMPANII NARODOWEGO TESTU SŁUCHU

Mobilny słuchobus, w którym można bezpłatnie sprawdzić słuch będzie:

26.08.2015r. w godz. od 10:00 do 16:00 na parkingu przy CENTRUM HANDLOWYM ZAKOPIANKA.

Łatwo go będzie poznać: to samochód kempingowy oklejony plakatami akcji Narodowego Testu. W wyposażonym w specjalistyczny sprzęt samochodzie, wykwalifikowani protetycy słuchu będą darmowo badali słuch wszystkim chętnym. Badanie jest bezbolesne. Nie trzeba mieć ze sobą żadnego skierowania ani legitymacji ubezpieczeniowej. Maksymalny czas trwania pełnego dwuczęściowego badania to około 10 minut.


Badanie słuchu będzie odbywało się dwuetapowo. Pierwszy to test eccola – osobie badanej podaje się przez słuchawki dźwięki na czterech różnych częstotliwościach na przemian do prawego i lewego ucha. Osoby które nie usłyszą wszystkich sygnałów, kierowane będą na drugi etap, czyli badanie audiometryczne. Polega ono na tym, że osoba badana ma założone słuchawki, a w ręce przycisk do sygnalizowania momentu pojawienia się dźwięku. Badający stopniowo zwiększa natężenie dźwięku, aż do momentu, gdy badana osoba usłyszy go i naciśnie przycisk.


Każda osoba przebadana dostanie wynik testu słuchu. Będzie także można także uzyskać interpretacje wyniku słuchu wraz z konsultacją jak można poprawić słuch i jak o niego dbać.


Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Krakowa na bezpłatne badania słuchu.Sponsorami Akcji są: