Aktualności > Szkolimy psa przewodnika! Park Handlowy Zakopianka rozpoczął współpracę z Fundacją Vis Maior!

Szkolimy psa przewodnika! Park Handlowy Zakopianka rozpoczął współpracę z Fundacją Vis Maior!

Jest nam bardzo miło poinformować, że w grudniu 2015 roku rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Vis Maior.


Fundacja Vis Maior jest organizacją pozarządową, prowadzoną przez osoby niewidome i słabowidzące. Fundacja zajmuje się wspieraniem aktywności społecznej i zawodowej osób z dysfunkcją wzroku poprzez kursy, szkolenia a także prowadząc działania polegające na propagowaniu wiedzy na temat praw i potrzeb takich osób. Fundacja wspiera także dostęp osób niewidomych i słabowidzących do kultury, sportu czy rekreacji. Jednym z ważniejszych aspektów działalności Fundacji jest też szkolenie psów przewodników, które pomagają osobom niewidomym i słabowidzącym w codziennym życiu i funkjonowaniu. Jest to długi (2 letni) i bardzo kosztowny proces, ale korzyści jakie niesie ze sobą dla osób z dysfunkcją wzroku są nieocenione.

 

W związku z tym postanowiliśmy pomóc i przekazać Fundacji dotację na szkolenie psa przewodnika dla jednej z osób niewidomych bądź słabowidzących, będących pod opieką Fundacji! Nasza współpraca w tym zakresie będzie trwała 2 lata. Będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach w szkoleniu psa oraz działalności Fundacji. Chcielibyśmy by nasza współpraca była dopiero początkiem szerszej działalności ze strony naszego Centrum, mającej na celu propagowanie wiedzy na temat osób niewidomych i słabowidzących w naszym społeczeństwie, ich praw i potrzeb.


Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć czegoś więcej na temat działalności Fundacji zapraszamy na stronę: http://fundacjavismaior.pl/ i oczywiście do odwiedzania strony naszego Centrum: http://zakopianka.pl/.