Aktualności > Szkolimy psa przewodnika: Nazywam się Zako!

Szkolimy psa przewodnika: Nazywam się Zako!

Cześć!


Nazywam się Zako! Urodziłem się pod koniec stycznia 2016 roku i mam już prawie 3 miesiące. Moja Mama oprócz mnie urodziła jeszcze 10 innych szczeniaków – moich braci i sióstr, ale tylko ja i mój brat zostaliśmy wybrani przez Fundację Vis Maior do rozpoczęcia szkolenia na psa przewodnika. Widać od moich pierwszych dni mam w sobie to coś – wystarczy popatrzeć na moje zdjęcia!


Jestem psem rasy Chesapeak Bay Retriever. Psy mojej rasy pracują już jako psy przewodniki (trzy z nich także w Polsce, wyszkolone przez Fundację). Dzięki naszym cechom charakteru, świetnie sprawdzamy się w roli psów towarzyszącyh. Jesteśmy bardzo posłuszni, mamy dobrą pamięć, szybko się uczymy a co najważniejsze bardzo mocno związujemy się ze swoim właścicielem.


Moi opiekunowie i trenerzy mówią, że ja też bardzo dobrze się zapowiadam i jak na razie mam wszystkie cechy doskonałego psa przewodnika. Jestem bardzo socjalny, uśmiechnięty i niewiarygodnie skupiony na pracy z człowiekiem. Na razie wszyscy są bardzo zadowoleni z postępów mojej pracy i rozwoju. Zrobię wszystko, by było tak przez najbliższe 2 lata, by po zakończeniu szkolenia, móc pomagać mojemu niewidomemu opiekunowi w codziennym życiu.


Zapraszam do odwiedzania strony www.zakopianka.pl oraz profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco będę infrormował co u mnie słychać i jak mi idzie szkolenie. Lecę do nauki!