Pon - Sob:
9:00 - 21:00
Niedz:
9:00 - 20:00

Greenpeace - Chroń z nami środowisko 27-31.01.2020

Do 31 Stycznia 2020

Greenpeace - Chroń z nami środowisko 27-31.01.2020

 

Chroń razem z nami przyrodę!
Coraz więcej Polaków i Polek zauważa negatywne zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, docierają do nich informacje dotyczące wycinki lasów pierwotnych, problemów związanych ze zmniejszaniem się ilości pszczół i innych zapylaczy, czy zagrożeniami płynącymi z odwiertów na Arktyce. Te tematy wymagają naszych wspólnych działań.

Puszcza Białowieska to ostatni las nizinny o charakterze pierwotnym, na naszym kontynencie. Mamy wyjątkowy przywilej posiadania na terenie naszego kraju lasu, który jest domem dla żubrów, rysi i tysięcy innych zwierząt, roślin i grzybów.

Pszczoły to więcej niż miód czy inne produkty pszczele. Są one kluczowe dla produkcji żywności,  ponieważ to one zapylają rośliny, które spożywamy. Pszczoły miodne, trzmiele, pszczoły samotnice i inne owady, np. motyle i muchówki – pracują od świtu do nocy, zapylając rośliny uprawne i dziko rosnące.

Arktyka i Antarktyka to jedne z najmniej dostępnych dla człowieka ekosystemów. Miejsce wyjątkowe, będące domem dla wielu gatunków zwierząt; takich jak: niedźwiedzie polarne, sowy śnieżne, lisy arktyczne, maskonury czy endemiczny, żyjący tylko na Arktyce wieloryb grenlandzki.

Chcesz się dowiedzieć więcej o zagrożeniach i rozwiązaniach?

Zapraszamy do stoiska Fundacji Greenpeace Polska, gdzie dowiesz się o rozwiązaniach, oraz o tym jak na co dzień można chronić pszczoły i dzikie zapylacze, jak skutecznie chronić Puszczę Białowieską czy co możemy razem zrobić, by zachować ocalić Arktykę.

Co będzie się działo?

- nasze stoisko w Parku Handlowym Zakopianka  będzie można odwiedzić w dniach 27.01 - 31.01.2020, w godzinach 10:00 do 20:00,
- na stoisku w technologii VR (wirutalna rzeczywistości), zobaczysz film o codziennym życiu pszczół, przeżyjesz wyprawę na Arktykę i Antarktykę, czy na podróż w głębiny oceanów,
- dowiesz się, w jaki sposób możesz przyczynić się do ochrony pszczół i dzikich zapylaczy w Polsce, ratować Arktykę, czy oceany,
- opowiemy w jaki sposób własnoręcznie możesz wykonać hotelik dla dzikich zapylaczy,
- na najmłodszych pszczelich bohaterów i bohaterek, czekać będzie quiz z nagrodami :-)


Serdecznie zapraszamy!

www.jazstock.com

Oceń nas

* pola wymagane